Kevesebb mint egy évvel a megjelenését követően a Nikon inspiráló DX-formátumú tükörreflexes modellje, a D7000 elnyerte az EISA (European Imaging and Sound Association) díját „a 2011/2012-es év legjobb fejlett tükörreflexes fényképezőgépe Európában” kategóriában.
Jelenlegi győzelmét megelőzően ez a fényképezőgép már elnyerte a TIPA (Technical Image Press Association) legjobb fejlett digitális tükörreflexes fényképezőgépért járó díját is, a red dot design-díj átadóján pedig megkapta a „red dot által elismert” pecsétet.
Jordi Brinkman, a Nikon Europe termékmenedzsere a következőket mondta: „Büszkék vagyunk rá, hogy a D7000 eddigi elismerései mellett az EISA díját is elnyerte. Mindig arra törekszünk, hogy a fejlett digitális tükörreflexes fényképezőgépeinket használóknak azokat a legújabb megoldásokat kínáljuk, amelyek megfelelnek a kreatív alkalmazásban mindig újat kereső szenvedélyes fotósoknak.”
Brinkman hozzátette, hogy „egy középkategóriás digitális tükörreflexes fényképezőgép fejlett kategóriában való győzelme a bizonyítéka annak, hogy a D7000 modellt több nagy teljesítményű funkcióval láttuk el, mint amire számítani lehetett volna a modell árkategóriája alapján. Az új, 16,2 megapixeles CMOS-képérzékelőtől kezdve az AF-rendszeren és a fénymérő érzékelőjén át egészen a kompaktabb magnéziumötvözet vázig nagyon pozitív visszajelzéseket kaptunk. Sikerült olyan fényképezőgépet készítenünk, amely rengeteg előnyt, könnyed használatot és számos kreatív lehetőséget kínál a fotósok számára.”
A European Imaging and Sound Association (EISA) minden évben megnevezi a legjobb audiovizuális eszközök különféle kategóriáinak nyerteseit az előző 12 hónap folyamán Európában piacra dobott termékek közül. Az elismerést olyan termékek kapják, amelyek a minőségi és kreatív funkciókat kereső hobbifotósok és profik körében egyaránt lelkes fogadtatásban részesülnek. A díjakat odaítélő zsűri tagjai közel 20 európai országból érkeznek és összesen több mint 50 neves magazint képviselnek a fényképészet, videózás, hangtechnika, házimozi és mobilelektronika területén.